V kůži supermodelky - Meg Cabot

7. května 2014 v 17:32 | Lola Kiss |  Beletrie
Jestli počítám správně, pak je to tedy třetí kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Meg Cabotová je zábavná, umí téma podat, ale stále si nemyslím, že její tvorba, která je psána pro teenagery, je to pravé ořechové.

Spíše bych se přiklonila k názoru, že umí psát skvěle romány pro ženy než pro mladistvé.

Pokud se vyskytne nějaký autor, který vás zaujme, je přirozené, že se chceme o jeho spisovatelském umu dozvědět, co nejvíce. A Meg Cabotová je jednou z oněch autorů, u kterých si nejste jisti, jestli stojí za to, a nebo je to pouhá snůška blábolů.

Romány pro ženy má Meg Cabotová zpracované dokonale, ale pro teenagery je to problematičtější. Nezdá se, že by to měla promyšlené do úplných detailů, jako bych v tom něco postrádala.

V kůži supermodelky, je první díl z trilogie, která vypráví o mladé obyčejné šedé myšce, která se ocitne v těle slavné supermodelky. Přesněji řečeno její mozek, díky specializaci mozkové chirurgie, kterou doktoři provádí potají. A navíc je tady i firma Stark, která jak se zdá, ovládá celý její život. No, jestli tohle není zamotané, tak je to... znepokojující.

Nápad to byl dobrý, ale nepřijde mi to zcela promyšlené. Jasně, komu by se zamlouval nápad, že vám dají nové tělo, ale mozek ponechají a vy se tak máte stát tím, kdo byl v tom těle před vámi. To není zrovna lákavá představa.

Z toho vyplývá, že si další díly nekoupím, protože by mě to neohromilo tak, jako její románová tvorba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama