HRÁTKY S OHNĚM

12. května 2014 v 17:05 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Naposledy jsem tuhle větu použila při hodině němčiny ve čtvrťáku na gymplu. Als ich klein war, ... Odpověď si nepamatuju, ale muselo to být něco společensky přijatelného. Nikdo nechce slyšet pravdu, protože by to vyvolalo řadu dalších otázek, na které jsem nechtěla odpovídat.

Když mi bylo pět, vyrazili jsme si do lesa podívat se na ty vysoké skály, které se tyčily vysoko nad stromy tak, že když jste chtěli zahlédnout jejich vrchol, viděli jste jen mraky. Jasně, že kecám, ale bylo pět, tak co? Táta, bratr a já jsme hodlali strávit odpoledne v lese, protože mamina byla v práci a doma jsme se nudili.

Táta rozdělal oheň a připravoval špekáčky (blé). Bratr a já jsme pobíhali okolo a hráli nějakou připitomělou hru - kdo vyběhne ten nejstrmější kopec. Ten kopec byl táhlý a rovný, že jsme se dostali maximálně do poloviny. No jo, malý děcka. :-P

Po čas oběda se toho moc nědělo, dokud si bratr nevymyslel novou hru. A ta hra se rozhodně nevyplatila, alespoň mně tedy ne. Vytáhl si z ohně klacek, který měl ohořelou špičkou, dokonce jste mohli vidět tu temně oranžovou barvu, kterou vyvolal náhlý přísun kyslíku, když s ním bratr mával nad hlavou. A v jeden kratičký moment se to zvrtlo.

Skláněla jsem se nad hlemýžděm, zvedla jsem hlavu a bratr mě tím rozžhaveným koncem popálil vepředu krku (přesně v místech, kde mají kluci ohryzek). Ani jsem nehlesla, protože to trvalo jen vteřinu, dokud to nezačalo pálit. Umíte si představit, jak vyvádí malé děti, ne? A táta si tak uvědomil, co je úžasný synek provedl.

Ano, velice pozorný táta, který to mé zranění jen odbyl ledovou vodou, co mi na to nalil a řekl, že jdeme hned domů. Žádné další cavyky nebo utěšování se nekonalo, nebojte.

Jestli jsem si z toho něco odnesla? Jo. Nemůžu si dovolit opalovat krk, protože by ihned bylo vidět, kde je to místo. Jaké štěstí, že má takovou bledou pleť a to popálení na ní je vidět jen při přímém dopadu slunečního paprsku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama