"SLADKÉ" NEŘESTI

29. dubna 2014 v 10:56 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Alkohol, cigarety, doutníky, bílý prášek a spousty jiných látek, které běžně vidíme kritizované v novinách. Je to špatné? Ano! Je špatné všechno, co jsem vyjmenovala? Jasně, že ne.

Pití alkoholu v práci můžeme datovat již za římských dob, kdy se scházeli političtí představitelé a bujaře holdovali vínu nebo dovozu z podmaněných zemí.

Dalším příkladem je užívání morfia pro úlevu umírajícímu, dříve běžná věc ve válkách, ovšem s tou podmínkou, že ho měla nemocnice dostatek.

A co například kouření cigaret, které znamenalo pro vyšší vrstvy pařížské společnosti něco neslýchaného a tak dekadentního. Ten, kdo kouřil doutníky byl něco jako Velký Gatsby.

A v současné době? Říká se, že politici svedli bitvu o záchranu alkoholu, aby si v práci mohli popít a zároveň rozhodnout o osudu národa. Ale to jistě nemá žádné vedlejší efekty (jako změny v občanském zákoníku). :-D

Neřesti nejsou vždy špatné, ale to ještě neznamená, že se můžeme chlubit na veřejnosti s tím, jak má doma soused bílé Vánoce i v létě. Společnost stanovila jasná pravidla a jejich dodržování je spolehlivě chráněno zákony a případně policií, když vás chytnou v autě s trávou.

Užívání si ano, ale všeho s mírou. Za všechno se platí a v těchto případech i víc než co máme možnost dát. Z toho vyplývá, že doba prohibice měla opačný účinek než bylo záměrem. Víte, co se říká, prohibice nikdy neměla šanci, pokud jste zakusili kouzlo zakázaného.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama