Olympus aneb Benátky ve vzduchu

10. dubna 2014 v 12:00 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Asi si říkáte, že je to nesmysl, město přece nemůže ,,stát" na obláčku v nebi, a jen se tak vznášet ve vzduchu jako duchové béčkového filmu. Ano, s tímto názorem jsem se setkávala, když jsem padla. Nebojte, nejsem anděl ani nic podobného, jen jsem neudělala zkoušku z biomechaniky.

Že je to zamotané? Možná jen trochu, ale věřte mi, že vše vysvětlím.

Moje rodina se přestěhovala do Olympusu, nebeského města, jak mu jiní říkají. Jasně, že existuje! Copak nevíte, že Benátky stojí na vodě? Proč by tedy nemohlo město vyrůst v atmosféře, která je upravena pro živočichy? Na Olympusu není nic nemožné, tedy až na mou zkoušku.

Rodiče patří mezi hlavní mozky rozvojových technologií a přijali nabídku pracovat pro místní radu. Já jsem byla jen obyčejná holka, která měla neobyčejné rodiče. Minulý čas? Po svém selhání, jsem přinesla rodičům jen hanbu a nezasloužila si tím pádem v Olympysu zůstat. Rada vede město pevnou rukou a v případě, že nejste perfektní, máte smůlu. Pokud v patnácti letech složíte zkoušku Zásluhy, máte před sebou zářnou budoucnost. No, a pokud selžete, padnete.

Já jsem padla, ale nebolelo to. Je to jako skok z letadla na padáku, prostě jen trochu tvrdší přistání. Nebyla jsem sama, kdo padl, ale byla jsem jediná, jíž se zřekla rodina. Smutné? Ano, ale mojí rodiče se na mě nemohli ani podívat.

Město v oblacích, město na nebesích, město bohů, Olympus. Existuje a je stejně neuvěřitelný jako padající kometa, která se objeví jednou za sto let. Vím, že je tam nahoře, stejně jako vy víte, že dýcháte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama