Fantazie aneb touha za přání

28. února 2014 v 7:55 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Je to teprve nedávno, kdy učitel Martin prohlásil: ,,Jít za svým snem je to nejlepší. Jen se podívejte na mě." Rozmáchl se rukama a obsáhl celou svou rozložitou postavu. ,,Víte, lidský mozek je úžasná věc. Díky ní můžeme myslet, uvažovat, snít a fantazírovat."

Jana přemýšlela, jak práce učitele může být jeho sen, když má každý týden kontrolu u doktora a dvakrát týdně chodí k terapeutovi. Učitel Martin totiž trpí střevními problémy a už se třikrát zhroutil ve třídě. To zhroucení vypadalo jako ve filmu Obecná škola, jak dohnali ti rošťáci učitelku do blázince.

Martinův projev byl inspirující jen pro pár posluchačů, kteří byli ochotni bláznivého učitele poslouchat. Jestliže touha jít za svou vysněnou prací způsobí syndrom vyhoření, není lepší se pouze oddávat fantazii, kde nás naše představy nemohou zasáhnout? Nebo máme risknout fantazii a jít za svým snem?

Jana těžko hledala odpovědi, protože jak by se mohla rozhodnout, když zná jen učitelův příklad vysněné kariéry s nepovedeným, odstrašujícím výsledkem. Jana si vždy přála být učitelkou v mateřské školce, ale její fantazie si značně odporovala s tím jak vypadal učitel Martin. On byl taky jako ona, říkal si, jak to bude skvělé. Jeho vlastní fantazie se ale nevyplnily, touha být učitelem se mu splnila, ale jeho přání vychovat dobré a chytré lidi ztroskotalo.

Co asi tak budu dělat? Pomyslela si Jana.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eumenidas Eumenidas | Web | 1. března 2014 v 21:15 | Reagovat

Jana je totiž i realistická, vidí dobře věci. V tomto případě je lepší realita, fantazii si může nechat na chvíle, které jsou bezpečné. ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama