Shrek: zvonec a konec! Opravdu, v tomhle nežertuji!

1. listopadu 2013 v 20:51 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda

Pohádky obvykle začínají: "Bylo nebylo", ale nám bude stačit…

Jednou za týden mám to potěšení vídat pana učitele Shreka, který by měl spíše sedět v politické sněmovně než na kancelářské židli u počítače. Jako učitele výpočetní techniky je ho opravdu škoda. Jako politik by se uplatnil mnohem lépe, jen si to vezměte, celou hodinu ne-li hodiny sedí u počítače a jen občas něco zamumlá na studenty píšící s ním pravidelně testy.

Pan učitel Shrek je opravdu vzácným exemplářem, protože pokud už s ním mluvíte, máte pocit, že jste menší a hloupější. Jak jinak si vysvětlit jeho nevyhnutelnou touhu vás potupit nebo z vás udělat úplného idiota? Teď nenarážím na Dostojevského, och ne! Jeho hlavní hrdina nemá s tím naším nic společného. A jak poznáte, že mu to dělá dobře? On si vyloženě libuje, když může prokázat svůj ach-tak-velikánský inteligenční kvocient. Jak taková potupa vlastně začne? Postačí zcela jednoduchá otázka, ať se týká čehokoli ohledně daného předmětu. Učitel Shrek se zhoupne na židli, opře se o opěradlo a cizí z větší vzdálenosti do počítače, přitom vám odpovídá na otázku, jako byste byli malými dětmi, kteří se ho ptají, proč je tráva zelená? Shrek vám odpoví a pak se nafoukne a znovu spustí svou tirádu, o tom, že je to ale stejně na vás jak to pochopíte a naučíte se to. On k vám sice prohodí pár slov, ale jen ze dvou prostých důvodů. Zaprvé, aby se neřeklo, že nepomáhá svým svěřeným studentům a za druhé, aby vůbec mohl někoho ve svém nejbližším okolí pokořit.

Samostudium, které se uplatňuje u Shreka je sice dobrá věc, ale vše má své meze. Samozřejmě platí, že pokud máte otázky - věřte mi, že je rozhodně máte - máte za ním přijít, ale jak byste komunikovali s politikem? Velmi těžko, protože než se dostane k jádru věci, váš čas už dávno vypršel! A tak se dostanete znovu na začátek, kde vám velmi promyšleně řekne, že jste úplně hloupí, když se ptáte na právě tohle, neboť tohle musí být jasné úplně každému i když to vidí poprvé.

Pan učitel Shrek je jen další figurka z této bláznivé zoo. A varuji vás, než si koupíte lístek, raději si dvakráte rozmyslete vstup! Můžete si myslet, že to bude v pohodě, je to přeci jen taková obyčejná vysoká škola, málo náročná a vůbec. Málokdo však vidí pod povrch, kde vám ani růžové brýle nebo stříbrný vítr nepomohou.

Někdy mě napadá legrační myšlenka, že Shrek by se měl vrátit do své bažiny, v našem případě by se Shrek měl posadit do poslaneckého křesla, na senát ještě nemá věk.

A jak to tak bývá, zazvoní zvonec a pohádky o Shrekovi je konec, alespoň do dalšího týdne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aaa aaa | 15. prosince 2013 v 21:18 | Reagovat

kravina,blbost,fůj!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama