Manželka 22 - Melanie Gideon

8. listopadu 2013 v 14:26 | Lola Kiss |  Beletrie
Autor: Melanie Gideon

Už při pouhém názvu jsem si říkala, že to bude mít něco společného s románem Hlava 22 od Josepha Hellera. A pletla jsem se? Ani ne.

V Hellerově díle Hlava 22 se jedná o odstavec propouštěcího zákona, podle kterého se mají vojáci dostat domů. Vtip spočívá právě v tom, že ať ho vojáci splňují nebo ne, nemohou odejít, protože znění zákona si protiřečí.

A v čem spočívá podobnost příběhu této knihy? V rozporu, který pociťuje hlavní hrdinka Alice Buckleová vůči svému manželovi Williamovi. V jednom momentě ho miluje a nedokáže se bez něho obejít a v další chvíli je unešená Tazatelem 101, ze kterého se na konci knihy vyklube sám William. William nevěděl, jak se znovu přiblížit své manželce, a tak založil falešný účet Tazatel 101, aby se vyptával své vlastní manželky na pocity ohledně manželství a rodiny.

Je to kniha postavená na hlavu? Ano i ne. Ano, protože něco takového se v dnešní době vidí jen ve filmech a ne, protože konání Williama a Alice je k neuvěření. Jestli bych ji doporučila si přečíst? Ano i ne. Ano, protože jsem se tak dlouho nepobavila a ne, protože ne všem se líbí podobné příběhy, jako Hlava 22.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama