Mrcha skóruje!

18. října 2013 v 17:13 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda

M seděla v jídelně, a když propukla v hlasitý smích, každý se otáčel. Málem spadla ze židle, kdyby ji nechytila její věrná kamarádka V. Všichni na ně otáčeli hlavy, neschopni porozumět jejich soukromému vtipu.

Seděla jsem u stolu s P, která mi řekla, o čem si povídaly. Nemohla jsem uvěřit, že má tak dokonalý sluch, ale asi si tím vynahrazovala nošení brýlí. Každopádně bych byl mnoha raději, kdyby mi to neříkala.

M a V si povídali o dnešní hodině Chemie hrou, při které hlasitě drbaly o vyučující mladé profesorce a její neschopnosti sjednat si pořádek v učebně. To mě ovšem nepřekvapovalo, protože drbat o učitelích / profesorech je zcela běžný jev. Co mě dostalo do kolen byla hláška: "Vona chce, abych si pamatovala celý čtyři strany! Se zbláznila!" V ten moment, kdy mi to P tlumočila, jsem se rozchechtala já. Nedokázala jsem přinutit mozek přijmout fakt, že to myslela vážně. Tímhle opravdu zabodovala.

P se usmívala a řekla, že neví, jestli se má smát nebo brečet. Jak si mohla M myslet, že na vysoké škole jsou čtyři stránky hodně? Zůstával mi nad tím rozum stát. Tohle však nebyla jediná perlička, kterou mi P svěřila.

V se svěřovala M, jak ji jedna učitelka "šikanuje", když po ní žádá esej o dvaceti stránkách. M jí na to odpověděla se zcela vážnou tváří, že ta profesorka ji nejspíše slyšela, když V prohlásila: "Tak už skonči, stejně tě nikdo neposlouchá."

Zavrtěla jsem nad tím hlavou a podívala se na salátovou mísu přede mnou. Jak je možné, že sy ty dvě neuvědomují, že se dočkají mnohem těžší věci, než pamatovat si čtyři strany nebo napsat esej. Ano, říká se, že hloupost vládne světu a někdy je to vidět víc než jindy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama