Klenot sedmi hvězd - Bram Stoker

26. října 2013 v 18:43 | Lola Kiss |  Beletrie

Jako zakladatele fenoménu o upírech považuji Brama Stokera, který se proslavil svým dílem Drákula. Málo lidí četlo knihu, ale určitě většina populace ví, o čem kniha je.

Pídila jsem se tedy po této knize, ale místo ní jsem narazila na Klenot sedmi hvězd, knížku, která hlásala, že je od stejnojmenného autora, co napsal Drákulu. Zariskovala jsem a koupila si ji. A nelituji.

Bram Stoker popisoval příběh s určitým nadhledem a nenechal se vyvést z rovnováhy medicínskými nepřesnostmi. A mohu prohlásit, že to dílu na jeho působnosti neubírá. Existuje málo knih, které ve vás dokážou vyvolat pocity mrazení, chladu. Cítíte, že se něco blíží, ale nejste schopni se rozhodnout, jestli je to dobré nebo špatné. Chcete, aby se to stalo, ale na druhou stranu ve vás všechno křičí, rychle pryč. Nohy na ramena!

Rozhodně tahle kniha stojí za přečtení a za pozornost. Objektivně ji zhodnotím tím, že její poslední a první část je tou nejlepší, a nejnapínavější. Na nervy nejvíce brnkají poslední závěrečné kapitoly, kde se mění osobnost mladé dívky Margaret, což nemusí být pravda, protože advokát Malcolm může být stejně ovlivněn jako ostatní. Kdo ví, jestli tomu nakonec tak bylo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama