"Už jste to slyšeli...?"

21. září 2013 v 12:30 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Jako každé jiné ráno se probudíte a první věc, po které sáhnete jsou noviny. Ach, čerpání novinek je tím největším dobrodružstvím, jaké si lze s sobotu ráno dopřát. Pokud tedy nežijete v malé uzavřené komunitě, kde pravidlem bývá sobotní fotbalový zápas dorostu.

Posadíte se na lavičku a sledujete jak si kluci hrají na velké fotbalové hvězdy, zatímco mnohem zajímavější hra se odehrává u stánku s občerstvením. Podíváte se tím směrem a vidíte, jak si dvě starší vážené občanky povídají. Mohlo by vás napadnout, že takové babičky jakou jsou právě ty dvě, si sdělují své rady v kuchařském umění nebo si vyměňují tipy na pletení ponožek. Ale jen málokdo by hádal, že právě ony dvě mají veliký podíl na společenských skandálech.

Možná kroutíte hlavou, že tohle je přitažené za vlasy, aby dvě straší vážené dámy rozebíraly, co se kde šustne. Jenže v jejich životě už neexistuje nic lepšího než za tepla donesená novinka, kdo co tenhle týden provedl. Vlastně si ani nemusíte kupovat noviny, protože ony dvě - paní K a paní S - vám řeknou cokoli, snad kromě výsledků v hokeji.

Jeden by si pomyslel, že se ve stáří budou držet všeobecného mínění, že stáří má být důstojné. Musím se pousmát, protože paní K a paní S jsou dámy velmi čilé a s potěšením vám poví, vše, aniž by vás znaly. Nemusíte je zrovna dvakrát pobízet, protože jim ke štěstí stačí jen pozornost posluchačů, a voilá! Drbny paní K a S jsou k nezastavení.

Vrátila jsem se zpátky k sledování zápasu, kde domácí tým prohrával 1:0. Paní K a paní S si našli nového obětního beránka a svět byl rázem v pořádku, protože své obavy ohledně dnešní fotbalové hry, a ohrožení zdraví mládeže, a podvádění manželky, mohly rozšířit mezi ostatní členy vesnické komunity. A tím se novinky staly veřejným tajemstvím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 entschuldigungovic-rodinka entschuldigungovic-rodinka | Web | 21. září 2013 v 12:40 | Reagovat

Přesně tak :D Typické žití v malých vesničkách :D
-Markett

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama