Po jednom roce, víte více

15. září 2013 v 19:07 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Bude tomu už víc jak jeden rok, kdy jsem zažila novou zkušenost - vysokou školu. Šla jsem tam s úsměvem na rtech a s takovým nadšením, které by dokázalo zapálit i les. Jenomže jak praví jedno moudré přísloví: Všechno není takové, jak se nám na první pohled jeví.

Víte, najít si kamarády, není pravidlo číslo jedna, právě naopak. Jako první pravidlo by se mělo uvádět: připravte se na Arktidu! Vysoká škola není jen o večírcích na koleji nebo skupinových sezeních v knihovně, kde opisujete úkoly jeden od druhého. Je především o lidech, kteří se na vysoké škole vyskytují na pozicích profesorů a profesorek. Pokud máte to štěstí a kápnete na ty "dobré", gratuluji vám. Já jsem takové štěstí neměla, protože i přes určité zdvořilé chování, vás stejně mohl přepadnout nevítaný pocit, že s vámi mluví povýšeně.

Kamarádka J mi vyprávěla, že se na škole setkala s velmi mladou profesorkou K, která jí dávala okatě najevo, co si o ní myslí. Nebyly to zrovna pěkné věci, které mi J svěřila a nerada bych je opakovala.

Znám jednoho skvěle pracujícího počítačového technika, který studoval na stejné univerzitě jako kamarádka J, ale jiné fakultě. Kamarád O studoval pod vedením staršího profesora O, a neměl to zrovna lehké. Profesor O nemá žádnou odbornou kvalifikaci pro svoje zaměření, takže se často dopouštěl chyb a neuměl látku pořádně vysvětlit.

Oba moji přátelé na vysokou školu vzpomínají dobře, jen dokud se nezmíní o pedagogickém sboru. Věřte mi, že tolik sprostých slov v jedné větě by nepoužil ani dlaždič.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama