Netvor - Alex Flinn

29. září 2013 v 10:46 | Lola Kiss |  Beletrie
Autor: Alex Finn

Poprvé jsem se s tou knihou setkala v knižním katalogu a pak také na plakátech v knihkupectví. Myslím, že to bylo samotné to téma kráska a zvíře, které mě přimělo přečíst si ten příběh. Už jako malá holčička jsem si zamilovala ten příběh Walta Disnyeho.

Nebylo to takové, jaké jsem čekala, to se říká o spoustě věcí, já vím. Příběh mladého kluka, který se tak zahleděný sám do sebe, že zapomněl na to, jaký býval. Jedna mocná čarodějka, ze které si dělal ve škole legraci kvůli jejímu vzhledu a ona mu pak ukázala jaké to je, být krásný jen uvnitř. Promění ho tedy v opravdové zvíře a stanoví mu lhůtu, aby objevil dívku, která ho bude mít ráda takového jaký je.

Samozřejmě to dopadne dobře, ale smutné na tom je, že jeho vlastní otec, který pracuje ve zpravodajské službě, se za něho stydí a přestal se s ním vídat. Ochotně mu však zaplatil dům, slepého učitele a služebnou.

Téma, kde "zlo" musí být potrestáno je známo už několik staletí a nejvýstižněji je to vykresleno v pohádkách. Tahle pohádka se odehrává v moderním světě s internetem, ve světě teenegerů a v době, kdy záleží především na prvním dojmu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama