Hierarchie ze střední

22. září 2013 v 12:59 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Seděla jsem s kamarádkou K v kavárně a upíjely jsme kávu Latté, když mi K sdělila, jak to chodí u ní na škole. Netvrdím, že jsem nebyla překvapená, ale rozhodně jsem nenadskakovala na židli pobouřením. Jednoduše jsem něco takového očekávala.

K mi rychle vylila své srdíčko a dopodrobna mi povyprávěla, co se jí za poslední dny přihodilo. Na srazu, který si jejich třída stanovila před začátkem školy, potkala fajn lidi, ale k její smůle se tohle štěstí muselo něčím vyvážit. K narazila na skupinku holek 7 Barbies. Je to jako na střední, kde se shromažďovaly skupiny podle módního stylu nebo podle vlivu svých rodičů. S jedním malým rozdílem, že na vysoké škole se to projeví ve větším měřítku.

K mi líčila, že po představení se posadili kolem jednoho velkého stolu, a po půl hodině, kdy se všichni rozkoukali a poznali své budoucí spolužáky se utvořily skupiny. K seděla u stolku s holčinami, které se také navzájem neznaly, a u stolku vedle nich seděly 7 Barbies. U K-ina stolu nebylo zrovna lehké konverzovat, takže zaslechla i rozhovor u vedlejší stolu. Samozřejmě jí upoutalo, že se baví o splňování praxe, a tak jí to nedalo, a zeptala se, kam by chtěly jít. Dostalo se jí odpovědi, ale jaké! K mi s hrůzou a znechucením řekla, že to bylo jako by mluvily se společenským vyvrhelem. "Ani se na mě nepodívala a jen něco zamručila na odpověď. Bylo to jako bych dostala facku!", svěřila se mi a popsala blonďatou holku ze solária.

Jedno je jisté, pokud si myslíte, že se na vysoké škole změní poměry a vy konečně zapadnete, jste na omylu. Nikdy nezapadnete úplně mezi cizí lidi, pouze si můžete namýšlet, že to mu tak je a bude. Ve škola a i v práci platí stejné pravidlo: buď jsi jako model ze stránek časopisů nebo neexistuješ.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama